Propozycje pieśni dla wszystkich

Sprawy techniczne związane z MusicamSacram

Moderator: jcuryllo

Re: Propozycje pieśni dla wszystkich

Postprzez ktorganista 22 lut 2014, o 12:03

co do nika/niku? nie wiem :mrgreen:

co do pieśni. Uważam, że podawanie tylko kilku propozycji nie do końca będzie pomocne dla wszystkich. Nie oszukujmy się, w większości parafii zasób znajomości pieśni jest bardzo ograniczony. W wielu parafiach pojęcie "nauka śpiewu" nie funkcjonuje.
W niedzielnych propozycjach staram się tak redagować i Wasze i moje pomysły, by te najbardziej pasujące śpiewy były jako pierwsze, dalej te mniej odpowiednie, na końcu łacina (nawet jeśli w 100% odpowiada antyfonie itd. Myślę, ze wtedy jest to bardziej wyraźne - niż gdyby wcisnąć łać w całość, mogę sie mylić)
ktorganista
Moderator

Postprzez Lukkas 7 kwi 2014, o 10:22

dlaczego teraz widoczne są propozycje pieśni od soboty do soboty a nie od niedzieli do niedzieli?
Lukkas

Postprzez jcuryllo 8 kwi 2014, o 09:17

Ogólnie mają być widoczne na kolejne 8 dni (np. od czwartku do czwartku), ale obecnie mamy problemy z wbiciem się w nowe tempo (propozycje o jeden tydzień do przodu) i nową organizacją pracy. Wielki Tydzień w dodatku jest pisany inaczej niż "normalne" dni, więc wymaga dodatkowego nakładu pracy.
Mam nadzieję, że uda się to wszystko rozwiązać w przeciągu tego tygodnia.

Osoby bardzo chcące ujrzeć wcześniej propozycje mogą je znaleźć na tym forum w dziale propozycje pieśni :)
Kto się napił starego, nie chce potem młodego – mówi bowiem: »Stare jest lepsze« (Łk 5,39)
Jesteś wolny? Nie szukaj żony! (1 Kor 7,27)
jcuryllo
Moderator

Postprzez jcuryllo 9 kwi 2014, o 11:47

Szanowna administracja też tak sądzi i zrobi to tak szybko jak będzie możliwe. Dzięki za pomysł :)
Kto się napił starego, nie chce potem młodego – mówi bowiem: »Stare jest lepsze« (Łk 5,39)
jcuryllo
Moderator

Postprzez Lukkas 14 kwi 2014, o 08:27

i proponuje jeszcze możliwość generacji pieśni na dany dzień w formie pliku pdf do wydruku bądź chociażby innego formatu txt, co na pewno będzie bardzo przydatne; stronę z propozycjami pieśni bardziej bym zminimalizował i usunął informacje chociażby o tym, w jakim śpiewniku pieśń mozna znaleźć- dla mnie informacja zbędna
Lukkas

Postprzez jcuryllo 15 kwi 2014, o 20:26

Lukkas napisał(a):i proponuje jeszcze możliwość generacji pieśni na dany dzień w formie pliku pdf do wydruku bądź chociażby innego formatu txt

Będzie jak tylko będę miał trochę wolnego czasu.
Lukkas napisał(a):stronę z propozycjami pieśni bardziej bym zminimalizował i usunął informacje chociażby o tym, w jakim śpiewniku pieśń mozna znaleźć- dla mnie informacja zbędna

To jednak zostanie, co najwyżej śpiewniki zostaną zmienione na te najbardziej popularne.
jcuryllo
Moderator

Poprzednia strona

tanie szafy tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Powrót do Sprawy techniczne