Propozycje pieśni dla wszystkich

Sprawy techniczne związane z MusicamSacram

Moderator: jcuryllo

Propozycje pieśni dla wszystkich

Postprzez MusicamSacram 12 sie 2013, o 20:32

Dzisiaj Redakcja podjęła decyzję o upublicznieniu działu "propozycje pieśni" w którym dotychczas opracowywaliśmy we własnym gronie propozycje śpiewów dla MusicamSacram.pl

Od teraz każdy Użytkownik może tam wpisywać własne propozycje oraz krytykować nasze :D Dyskusja mile widziana.
Ad maiorem Dei gloriam!
MusicamSacram
Administrator

Re: Propozycje pieśni dla wszystkich

Postprzez Tomasz 12 sie 2013, o 20:56

Świetny pomysł ;) Czasami niektóre śpiewy mi nie pasowały to teraz przynajmniej będę miał to komu przekazać :D
Tomasz

Postprzez krzychol100 12 sie 2013, o 21:06

Ja często czerpię... ;)
krzychol100

Postprzez N2E 12 sie 2013, o 22:56

Jak wielki jest obecnie zbiór pieśni dostępnych dla użytkowników?
N2E

Postprzez jcuryllo 13 sie 2013, o 10:28

Nie rozumiem pytania. Nie ma czegoś takiego jak zbiór pieśni dla użytkowników. Ewentualnie zbiorami pieśni mogą być śpiewniki, np. ks. Siedleckiego, Droga do Nieba, Liturgiczny... Każdy z nich zawiera kilkaset pieśni i śpiewów.
Kto się napił starego, nie chce potem młodego – mówi bowiem: »Stare jest lepsze« (Łk 5,39)
Jesteś wolny? Nie szukaj żony! (1 Kor 7,27)
jcuryllo
Moderator

Postprzez N2E 14 sie 2013, o 05:50

Chodzi mi o gotową listę pieśni, które zwykły użytkownik - człowieczek taki jak ja może sobie posłuchać w domu.
N2E

Postprzez jcuryllo 16 sie 2013, o 20:27

Nie spotkałem się z czymś takim.
Po:
1. Nie ma oficjalnej wersji pieśni. Można natomiast uznać tą ze śpiewnika ks. Siedleckiego za całkiem "znośną". Spis treści z tego śpiewnika jest do znalezienia w internecie.
2. Wystarczy daną pieśń wpisać w youtube. Powinno wyskoczyć jakieś nagranie.

Innego rozwiązania obecnie nie widzę.
Kto się napił starego, nie chce potem młodego – mówi bowiem: »Stare jest lepsze« (Łk 5,39)
jcuryllo
Moderator

Postprzez jedrek 18 sie 2013, o 23:56

N2E napisał(a):Chodzi mi o gotową listę pieśni, które zwykły użytkownik - człowieczek taki jak ja może sobie posłuchać w domu.

Jest taka możliwość na następującej stronie http://liturgia.wiara.pl/doc/1230412.Propozycje-spiewow-XX-Niedziela-Zwykla. ;)
jedrek

Postprzez mietek8001 18 lis 2013, o 21:04

Moim zdaniem "propozycja pieśni' to też (zwłaszcza dla organisty)-propozycja konkretnego zapisu nutowego danej pieśni,partytury organowej na manuał,pedał itd.
Jak tu, na forum można dodać plik z konkretnym tekstem nutowym?Plik JPG np.?Czy jak...?
Można byłoby wówczas to dyskutować,prezentować swoje pomysły w tym zakresie itd.
Sam tytuł pieśni proponowanych?-OK , ale ... to jakby za mało? Gdzie wymiar edukacyjny takiej propozycji?
Wydaje mi się,że gdyby w dyskusji pojawiły się konkretne zapisy nutowe - co jak co,ale byłoby o czym dyskutować , czy też: z czym polemizować?Co Wy na taką propozycję?Na chwile obecną,po prostu nie wiem jak tu pokazać zapis nutowy konkretnej pieśni?Ale,mam nadzieję,że taka opcja będzie możliwa w przyszłości?
A może już jest?-tylko ja jej tu "nie kumam"?;)))
mietek8001

Postprzez jcuryllo 27 lis 2013, o 19:52

Najlepszym sposobem, aby dodać obraz do postu jest skorzystanie z załącznika. Jest on dostępny pod polem edycji w zakładce "Dodaj załącznik" - co przedstawiam na załączonym obrazku.
Wybieramy tam żądany plik i go załączamy.

Inną opcją jest skopiowanie pliku graficznego na serwer hostujący takie pliki (np. zapodaj.net). Po otrzymaniu linku (adresu) do tego obrazka wstawiamy go umieszczając go w taki sposób:

Kod: Zaznacz cały
[img]Tutaj wstawiamy link[/img]
Załączniki
a.png
a.png (40.92 KiB) Przeglądane 4793 razy
jcuryllo
Moderator

Następna strona

tanie szafy tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Powrót do Sprawy techniczne