Chóry i zespoły śpiewacze

Czasem warto też porozmawiać o wykonywaniu muzyki od strony konkretnego członka zespołu muzycznego.

Moderator: Karol_INO

Re: Chóry i zespoły śpiewacze

Postprzez jcuryllo 11 lip 2013, o 17:32

Teraz wyjechał za granicę na wakacje i pewnie nie ma dostępu do internetu... więc na ewentualne nagrania będziemy musieli trochę poczekać :)
Kto się napił starego, nie chce potem młodego – mówi bowiem: »Stare jest lepsze« (Łk 5,39)
Jesteś wolny? Nie szukaj żony! (1 Kor 7,27)
jcuryllo
Moderator

Postprzez ktorganista 11 lip 2013, o 18:32

W mojej parafii, pod opieką organisty :) czyli moją opieką :) działa Chór im. ks. Karola Antoniewicza SJ (działajacy w parafii od przeszło 90 lat) i Orkiestra im. o. Henryka Tomysa OMI (grają już 52 lata :))
jest też scholka i zespolik :) na szczęście nie ja tym kieruję :)
ktorganista
Moderator

Postprzez krzychol100 11 lip 2013, o 19:22

...a czemu na szczęście? :) ...
krzychol100

Postprzez patryk organmistrz 14 lip 2013, o 19:34

Ostatnio byłem w Rogoźnie na mszy i jakie moje zdziwnienie chor spiewa pieknie piesni i utwory ok 30 osob. Wchodze do góry po mszy i rozmawiam z dyrygentem i okazuje się że się znamy. I ten dyrygent nie ma wykształcenia muzycznego(nuty zna i czyta) ale ma wielkie zamiłowanie i robi naprawdę dobra robote dlatego zastanawiam się czy warto studiować jak można być genialnym bez tego:-)
patryk organmistrz

Postprzez ktorganista 14 lip 2013, o 20:34

krzychol100 napisał(a):...a czemu na szczęście? :) ...

:) klimat trochę nie mój :)

patryk organmistrz napisał(a):dlatego zastanawiam się czy warto studiować jak można być genialnym bez tego:-)

niektórym i studia nie pomogą :) ale sam działam w podobny sposób i czasami brakuje wiedzy, studiów, teorii... ale u mnie już za późno na studia z muzyki :)
ktorganista
Moderator

Postprzez krzychol100 15 lip 2013, o 17:56

...Mozart też nie miał studiów a... :)...i chyba się zgodze z przedmówcą,nie zawsze liczy się to co ma się na papierze... pozdro... ;)
krzychol100

Postprzez patryk organmistrz 15 lip 2013, o 21:25

Fakt wyksztakcenie jest wazne ale zamilowanie i zaangazowanie o wiele wazniejsze :-) i to mówi ktoś kto po studiach nauczył się więcej niż na studiach:-)
patryk organmistrz

Postprzez Cantabile 31 lip 2013, o 14:24

Ja prowadzę oficjalnie Scholę, teraz robimy "Zdrowaś bądź Maryja" H. M. Góreckiego przerobioną na dwa głosy. Jeśli dobrze się ich pokieruje są bardzo przydatni. Często śpiewają jednogłosowo pieśni w święta lub uroczystości, gdzie ludzie nie znają pieśni typowych do danego dnia. Moi mieli inaugurację w Boże Narodzenie i śpiewali między innymi "Nad Betlejem w ciemna noc". Później przygotowaliśmy całe Triduum.
Cantabile

Postprzez patryk organmistrz 27 sie 2013, o 23:09

warto wrzucać nagrania:)
patryk organmistrz

Poprzednia strona

tanie szafy tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Powrót do Sprawy chórzystów itp..